Pasieka "Rostkowski" - biuletyn

marzec  3/09

Apiterapia


Witam w marcowym biuletynie Pasieki "Rostkowski" (newsletter) zawierającym informacje o nowościach strony  www.pasieka.rostkowski.info

Biuletyn ten jest rozsyłany do osób, które zapisały się na listę chętnych do otrzymywania informacji o zmianach strony, również osoby klienci i inne kontaktujące się z nami  poprzez e-mail.

Zachęcam do informowania swoich znajomych o nowościach naszej strony, jest  odpowiednia opcja na dole tej wiadomości.

 


Biuletyn Pasieki Rostkowski

Nowości stron Pasieki Rostkowski w kanale FeedBurner

O wszelkich zmianach strony informujemy za pomocą kanału RSS.  Kanał RSS  Większość nowych przeglądarek prawidłowo wyświetla zawartość kanału RSS. W przypadku starszych przeglądarek można skorzystać z serwisu FeedBurner, który wczytuje kod kanału RSS i tłumaczy na kod zrozumiały dla każdej przeglądarki internetowej.  Kanał FeedBurner

Również istnieją specjalne, dedykowane czytniki do przeglądania wiadomości kanałów RSS. 


Miód z propolisem

Miód z propolisem

    Propolis, surowiec wsypać do słoika, zaznaczyć poziom propolisu. Następnie do słoika nalać spirytusu 65% tyle, aby objętość mieszanki była większa dwa razy od objętości samego propolisu. Pozostawić na 10-14 dni w ciepłym miejscu, codziennie kilka razy dziennie wstrząsać zawartość słoika. Następnie nalewkę przecedzić.

   Do słoika z 500 gramami płynnego, lekko podgrzanego miodu nalać trzy łyżki nalewki propolisowej, dokładnie wymieszać zawartość. Propolis w miodzie nie rozpuszcza się, więc powstanie emulsja miodowo-propolisowa.Po 10 dniach fermentującą ciecz dokładnie przecedzić. Do każdego litra cieczy dać trzy łyżki miodu i odstawić do zakończenia fermentacji na około 6 tygodni, aż ocet zrobi się jasny i klarowny.

 Stosowanie:
Zażywać codziennie wieczorem po kolacji jedną łyżeczkę. Po dwóch tygodniach stosowania zrobić tygodniową przerwę. Wskazania typowe dla wewnętrznego stosowania miodu i propolisu.


Czarne jagody z brandy i miodem

Czarne jagody z brandy i miodem

Na cztery talerzyki deserowe nasypać po dwie łyżki czarnych jagód. Na środku jagód umieścić dekoracyjnie po jednej pokrojonej na ćwiartki truskawce.
Następnie wymieszać ze sobą: dwie łyżki brandy, łyżkę miodu, dwie łyżki soku z cytryny, cztery łyżki soku z pomarańczy. Mieszanką polać owoce.


Miód na kaszel

Chińskie metody na kaszel

1. Sporządzić miksturę z następujących składników: ¼ łyżeczki imbiru, ¼ łyżeczki ostrej papryki, jednej łyżki miodu, jednej łyżki octu winnego, dwóch łyżek wody. Wymieszać i wypić.


2. Zagotować w małej ilości wody dwa rozdrobnione ząbki czosnku. Przelać do filiżanki, dodać jedną łyżkę oregano, jedną łyżkę miodu, wymieszać i wypić.


 Zima 2009 roku, długa i śnieżna . Nowe tapety na pulpit

Zima, tapety Czekamy na zimę Zimowa ścieżka

Po wybraniu zdjęcia i kliknięciu przejdziemy do serwisu Panoramio, kliknięcie na zdjęcie spowoduje powiększenie go. Naciskając nad zdjęciem prawym klawiszem myszki wybieramy z menu podręczego opcję ustawienia pulpitu, tapety. 


Zanim zadamy pytanie!

  • proszę sprawdzić, czy nie ma już odpowiedzi na takie pytanie na podstronie "najczęściej zadawane pytania"
  • proszę użyć wyszukiwarki znajdującej się na głównych podstronach - wyszukiwarka.  W wyszukiwarce wpisujemy słowa w formie mogącej występować tekście, na przykład wpisujemy "choroby żołądka" a nie "żołądek".
  • Księga gości - zachęcam do wpisywania się i dzielenia swoimi uwagami.

Nasze strony: