Pasieka "Rostkowski" - biuletyn

luty  2/09

Apiterapia


Witam w drugim biuletynie Pasieki "Rostkowski" (newsletter) zawierającym informacje o nowościach strony  www.pasieka.rostkowski.info

Biuletyn ten jest rozsyłany do osób, które zapisały się na listę chętnych do otrzymywania informacji o zmianach strony, również osoby klienci i inne kontaktujące się z nami poprzez e-mail.

Zachęcam do informowania swoich znajomych o nowościach naszej strony, jest  odpowiednia opcja na dole tej wiadomości.


Milion odsłon strony

Dnia 8 lutego przekroczona została liczba milion odsłon naszej strony. Cieszymy się, że strona jest odwiedzana, mamy nadzieję, że informacje o produktach pszczelich tutaj zawarte są dla Państwa przydatne


Zdrowy miodowy ocet.

Ocet domowy miodowo-owocowy

  W okresie letnim możemy zrobić sobie doskonały, zdrowy ocet z owoców, nawet odpadów, byle czystych. Nie będzie to sztucznie wyprodukowany ocet spirytusowy.

Zdrowe, umyte jabłka, gruszki lub wydrylowane śliwki przepuścić w całości przez maszynkę do mięsa. Następnie na kilogram miazgi owocowej dajemy litr przegotowanej dobrej wody, trzy łyżki miodu, 2 dag drożdży, jedną kromkę suszonego razowego czarnego chleba. Całość wymieszać, przelać do szklanego naczynia przykryć szczelnie płótnem i pozostawić na 10 dni w ciepłym miejscu. W czasie fermentacji od czasu do czasu wymieszać zawartość naczynia.

Po 10 dniach fermentującą ciecz dokładnie przecedzić. Do każdego litra cieczy dać trzy łyżki miodu i odstawić do zakończenia fermentacji na około 6 tygodni, aż ocet zrobi się jasny i klarowny.

Po zakończeniu fermentacji gotowy ocet przefiltrować i rozlać do butelek. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.


Marchew z miodem i morelą

Marchew z miodem i morelami

Do rondelka dać 6 pokrojonych w talarki marchwi, dodać dwie łyżki masła, poddusić na średnim ogniu przez kilka minut.
Dodać ½ szklanki bulionu z kurczaka, 3łyżki drobno rozdrobnionych suszonych moreli, 2 łyżeczki miodu, łyżeczkę octu winnego, ¼ łyżeczki cynamonu.
Dusić kilka minut to uzyskania miękkości. Przyprawić do smaku solą i pieprzem.


Pieczone jablka z miodem

Pieczone jablka z miodem

Do dużej miski dać łyżkę płynnego miodu, łyżkę oliwy z oliwek, ¼ łyżeczki mielonych goździków, ¼ łyżeczki cynamonu, szczyptę soli. Wszystko dokładnie wymieszać.
Dziesięć dość twardych jabłek obrać, pokroić na duże kawałki (grubości 20-30 mm). Jabłka przekładać do miski, obtaczać tak, aby były pokryte zaprawą.
Nagrzać piekarnik do 200°C, jabłka ułożyć w jednej warstwie na brytwanie i piec 10 minut. Następnie jabłka obrócić i piec 5-15 minut do miękkości. Przełożyć na talerzyki, posypać cynamonem.


 Luty, zima trwa. Nowe tapety na pulpit

Zima, tapety Czekamy na zimę Śniegowa pierzyna

Po wybraniu zdjęcia i kliknięciu przejdziemy do serwisu Panoramio, kliknięcie na zdjęcie spowoduje powiększenie go. Naciskając nad zdjęciem prawym klawiszem myszki wybieramy z menu podręczego opcję ustawienia pulpitu, tapety. 


Zanim zadamy pytanie!

  • proszę sprawdzić, czy nie ma już odpowiedzi na takie pytanie na podstronie "najczęściej zadawane pytania"
  • proszę użyć wyszukiwarki znajdującej się na głównych podstronach - wyszukiwarka W wyszukiwarce wpisujemy słowa w formie mogącej występować tekście, na przykład wpisujemy "choroby żołądka" a nie "żołądek".
  • Księga gości - zachęcam do wpisywania się i dzielenia swoimi uwagami.

Nasze strony:Sprawy techniczne:

Strona przeniesiona z serwera republika.onet na serwer eHost, który ma większe możliwości, obsługę skryptów PHP, baz danych itp. Dzięki temu uruchomiono nową księgę gości, nowy sposób zamawiania informacji o zmianach, wyszukiwarkę .

Stona tworzona jest w systemie operacyjnym Linux (PCLinuxOS). Jako edytor służy program Bluefish , do obróbki grafiki służy program Gimp.

 Osoby używające Windows (większość) i przeglądarki Internet Explorer proszone są o przesyłanie uwag, jeśli są jakieś problemy z wyświetlaniem strony. W przypadku przeglądarek Firefox i Opery nie powinno być problemów.